Dolgu & Botoks Estetiği Operasyonu Çeşitleri, Alanları, Fiyatları ve Az Bilinen Gerçekler

DOLGU VE BOTOKS

Dolgu maddeleri deri altına enjekte edilerek yapılan yüz dolgusu estetiği, derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek amacıyla kullanılan maddelerdir. Yüz dolgusu sonrası kısa sürede daha genç bir görünüm sağlanır. Yüze dolgu estetiği yüzdeki yorgun ifade giderilir. Yıllar içerisinde ciltte elastik lif, kollajen lif, yağ tabakasına bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Özellikle göz, ağız, çene, boyun, burun, alın bölgesinde kırışmalar ve sarkmalar ortaya çıkar. Yüzün alt kısımlarında sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinde yüz dolgusu başarıyla kullanılabilir.

Dolgu enjeksiyonu dudak bölgesinde dudağa daha dolgun ve genç görünüm sağlamak amacı ile uygulanmaktadır. Ciltteki derin yara ve akne izlerini gidermek için de kullanılabilmektedir.

Yüz dolgusu kırışıklık, iz veya sarkmanın olduğu bölümün altına derideki çöküklüğü gidermek amacı ile yapılır. Yüzde uygulandığı alana dolgunluk sağlayarak etki etmektedir. Bu bölgedeki kırışıklık ve çukurlar dolgu maddesinin etkisi ile azalır veya kaybolur.

Yüz dolgusu ve botoksun uygulandığı alanlar

Yüz sarkması
Alın çizgileri
Kaş arasındaki çizgiler
Ağız etrafındaki kırışıklıklar
Burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklık ve çizgiler
Ağız kenarından çeneye doğru uzanan kırışıklıklar
Kaşa şekil vermek
Elmacık kemiklerini belirginleştirmek
Dudak şeklinin vurgulanması ve hacminin arttırılması
Asimetrik dudakların düzeltilmesi
Sivilce izlerini ve yara izlerini gidermek
Burun kaldırmak başlıca kullanım alanlarıdır.