Kaş Kirprik Ekimi Estetiği ve FUE Yöntemi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi kısaca, saç dökülmesinin yaşanmadığı kişinin kendi ense bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekim yapılacak kaş bölgesinde önceden açılan kanallara yerleştirilmesi işlemidir.

Her geçen gün yaşanan tıbbi gelişmeler yüz estetiğinde de kullanılmaya başlanmıştır. Artık saç ekimi gibi kaş ekimi de başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Yaşanan kazalar, yanık tedavileri, bazı hastalıklara bağlı kaş dökülmesi problemi veya doğuştan hiç kaş çıkmaması hali, kaş ekimi uygulamasıyla tedavi edilebilmektedir.

Kaş ekimi, herhangi bir sebepten dolayı kaşlarında azalmalar, dökülmeler meydana gelen, hatta doğuştan kaşları olmayan yahut fazla kalıcı makyaj gibi sebeplerden kaynaklı kaş kayıplarına sahip olan erkek ve kadınlar için hazırlanmış bir estetik operasyondur. Böylelikle kaşlarınızın çok az olmasından şikayet ediyorsanız ve onları biraz daha arttırarak son dönemlerin kaş modalarına ulaşmayı arzuluyorsanız, kaş ekimi estetiği tam da sizin için hazırlanmış demektir.

Kaş ekimi tekniğinde, vücudunuzun genellikle ense bölümlerinde bulunan saç kökleri alınır ve kaşlarınızın olduğu bölgeye FUE yöntemi ile yerleştirilir.

Kirpik Ekimi

Yüzdeki estetik görünümün önemli bir parçası olan kirpik medikal amaçla ya da kozmetik nedenle ekim işlemi uygulanarak düzeltilebilmektedir. Kirpik ekimi plastik cerrah ve uzman hemşire ekibi tarafından,hastane ortamında ameliyathane şartlarında işlem gerçekleştirilir. İşlem ortalama 2 saat sürer ve lokal anestezi ile yapılan hiçbir yan etkisi olmayan ağrısız sancısız bir işlemdir.İyileşme süresi 3 gündür.

Ekilecek kirpikler tekli grefler halinde saçlı alandan alınabilir. Donör bölgenin genelde ince saçlı bir bölge olmasına dikkat edilir. İnce saç telleri kaşlara ya da kirpiklere nakledilmek için kalın tellerden daha uygundur. Donör saçlar mikro cerrahi yöntemlerle bir yada iki folükül halinde nakledilir. Saç tellerinin yada mikrograftların birer birer yerleştirilmesi doğal bir görünüm sağlanması açısından önemlidir.

Saçlar dönemler halinde uzar ve bu sebeple anında sonuç görülmez. Kaş ya da kirpiğinizdeki yeni kılların uzamaya başlaması 4 ila 6 ayı bulacaktır.