Prp Mezoterapi Hakkında Az Bilinen Gerçekler

PRP Nedir? Niçin Yapılır?

Var olan saçlarınızdaki aşırı dökülmeyi ortadan kaldırmak ve zayıf saçlarınızı eski gür haline kavuşturmak için en doğal ve en etkili yöntem olan PRP yöntemini cilt ve saç tipinize göre analiz ederek sizlere sunuyoruz. PRP tedavisi ile kişinin kendi kanıyla vücudundaki bazı hastalıkları iyileştirmek ve cilt gençleştirmek mümkündür. İlaç yerine kişinin kendi kanının kullanıldığı PRP tedavisinde özellikle çevresel ve genetik faktörlerle birlikte yavaşlayan hücre yenilenmesinin önüne geçilir.

Kozmetik dermatolojide cilt gençleştirmenin yanı sıra yara izleri, çatlakların giderilmesi, saç dökülmesi ve ortopedi tedavisinde de kullanılan PRP tedavisi, vücuda herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal bir gençleşme sağlar. Cilt gençleştirmenin yanı sıra PRP yara izleri, çatlakların giderilmesi ortopedi ve saç dökülmesi tedavisinde de uygulanır.

Mezoterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Mezoterapinin kelime anlamı, orta deriye ince uçlu(4- 6 mm ) iğnelerle belli açılarla ilacı direkt hedef dokuya enjekte ederek bölgeye tedavi sağlamaktır. Bu yöntemin temeli seri şeklindeki iğnelerin çarpma etkileri ile bağışıklık sistemine harekete geçirmek ve kılcal damar ve kanlanmanın artışı ile direkt hedef organı etkilemektir.

Mezoterapi, vitaminlerin, minerallerin aminoasitlerin, enzimlerin karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakası enjekte edilmesi yöntemidir. Cilt yenileme, cilt gerdirme, leke tedavilerinde, selülit, bölgesel incelme, saç tedavisi, vücut kontürleme, yüz ve boyunda hücre yenilemede yaygın olarak kullanılır.

Mezoterapi En Çok Hangi Bölgelere Uygulanır
Mezoterapi günümüzde estetik tıp dalında selülit tedavisinde, yüz gençleştirme ve saçlı deri tedavilerinde sık kullanılan yöntem sayılır.

Amaç selülit ve bölgesel zayıflama ise istenilen bölgelere ince üçlü bir iğne ile ilaç enjekte edilir. Bu ilaçlar o bölgedeki yağ bloklarını yıkıp, kan dolaşımının artmasına neden olduğundan seanslara düzenli bir şekilde devam edildiğinde bölgedeki selülitlerde azalma ve kişinin problemin yoğunluğuna göre hızlı incelmeve zayıflama meydana gelir.