Saç Ekimi Teknikleri Fiyatları Greft Sayısı Operasyonu

Saç Ekimi

Saç ekimi veya saç ekim ya da saç nakli; yaşın ilerlemesi, genetik ya da hastalık ve kaza gibi çeşitli etkenler sonucu saç kaybı yaşayan kişilere yönelik gerçekleştirilen ve saçların tekrar sağlıklı ve doğal bir şekilde çıkmasını hedefleyen estetik operasyonları kapsayan geniş bir terimdir.

Saç ekimi ameliyatı, diğer birçok estetik operasyona göre daha basit ve iyileşme süreci daha rahat geçen bir işlemdir. Genel bir tanımını yapmak gerekirse saç nakli, vücuttaki göğüs, kol, bacak ve özellikle de ense bölgelerinden alınan dökülmeye dirençli saç köklerinin, saç seyrekliği olan bölgeye aktarılması ile gerçekleştirilir.

Saç ekimi teknolojinin ilerlemesi ile beraber saç dökülmesine karşı en çok uygulanan tedavi türüdür.Sağlıklı saçların bulunduğu bölgelerdeki saçlara donör(bağışlayıcı) adı ile isimlendirilmektedir. Saç ekimi yapıldıktan sonra ekim alanında kısmi saç dökülmeleri ortaya çıkabilmektedir. Ardından dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkmaktadır.

Saç ekimi kişiye hayatı boyunca kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Bu sebeple saçlarınızın döküldükten sonraki görünümünden şikayetçiyseniz saç ekimi yaptırmanız tavsiye edilir. Saç ekimi sonrası,saçlarınızın doğal görüneceği ve memnun olacağınız konusunda hiç bir şüpheniz bulunmasın.

Este Moda Saç Ekim Merkezi firması olarak; Saç Ekimi, Sakal Bıyık Ekimi, Kaş Kirprik Ekimi, PRP & Mezoterapi, Lazer Epilasyon, Estetik Operasyonlar, Dolgu & Botoks gibi işlemleride bünyemizde sağlıklı bir şekilde uzmanlarımız tarafından gerçekleştirildiğini bilmenizi rica ederiz.

Saç Ekim Teknikleri

DHI TEKNİĞİ
DHI (direct hair implant) operasyonu kesisiz, izsiz ve dikişsiz yapılmasından ötürü ekim yapılacak kişi tarafından en çok tercih edilen saç ekimi yöntemleri arasındadır. Ekim yapılacak olan bölge için gerekli greftler alınırken var olan saç köklerinize herhangi bir zarar gelmez. Choi (kalem) tekniği uygulanarak alınan saç kökleri teker teker ve olabildiğince sık olacak şekilde yerleştirilir. Bu nedenle DHI saç ekimi tekniği ile yapılan saç tasarımlarında en doğal ve en başarılı sonuca kavuşursunuz. Ayrıca herhangi bir kanal açma, kesi ve dikiş işlemi olmadığından günlük yaşantınıza en kısa sürede dönebilirsiniz.
DHI saç ekimi, choi adı verilen kalemle gerçekleştiği için Choi saç ekimi ya da İmplanter saç ekimi olarak da bilinmektedir.

FUE TEKNİĞİ
Saç ekimi, özel tekniklerle donör saha adı verilen bölgeden, sağlıklı saç köklerinin alınarak, saçsız alana transfer edilmesiyle yapılan bir işlemdir. Bu alandaki gelişmelere paralel olarak, 2006 yılından itibaren FUE yöntemiyle yapılmaya başlayan saç ekimi, bu işlemin daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlamıştır. Bunu uygulayan kurumlar, kademeli olarak FUT tekniğinden, FUE tekniğine dönüş yapmıştır.

FUE tekniğinde; donör saha adı verilen her iki kulak üzerinden ve iki kulak arasındaki saçlı alandan saç kökleri, 0,7 ve 0,8 mm çapındaki silindirik mikro uçlarla tek tek çıkarılmaktadır. Saç köklerinin çıkarılma işlemi, manuel punch ya da mikro motor adı verilen cihazla gerçekleştirilmektedir. Buradan çıkarılan saç ünitelerine, greft adı verilmektedir. Bir tane greft, 2’li ya da 3’lü saç hücreleri içermektedir.

SAPPHIRE BLADE TEKNİĞİ
Sapphire blade, saç ekiminde en önemli ve sonucu direkt etkileme özelliğine sahip olan “kanal açma” aşamasında kullanılan özel bıçaklara verilen isimdir. İsminden de anlaşılacağı üzere tamamen safirden elde edilen bu özel safir bıçaklar, saç ekimi operasyonunun yaygınlaşması ve dünya çapınca yoğun ilgi görmesi sonucunda, daha ileri teknoloji sunabilmek adına yapılan çalışmalar sonucu elde edilmiştir.

Sapphire Blade, çelik uçlu bıçaklar ile kıyaslandığında daha avantajlıdır. Çelik uçlu bıçaklar zamanla keskinliklerini yitirerek daha fazla doku hasarı yaşanmasına neden olabilirler. Fakat safir keskinliğini kaybetmeyen, sert, dayanıklı ve pürüzsüz yüzeyli bir kristal olduğu için fazla doku hasarı ve travma yaratması söz konusu değildir. Safir uçlu bıçaklar kan dolaşımını bozmaz ve anti bakteriyeldir.

SAFİR PERKUTAN TEKNİĞİ
Safir Perkutan tekniği günümüzde saç ekimi işleminde kullanılan başarılı bir uygulama şeklidir. Bu yenilikçi uygulama ile dökülen saçların yanı sıra; bıyık, sakal ve kaş ekimi de yapılabilmektedir. Traşsız Ağrısız Saç Ekimi uygulamasında tercih edilen Safir Perkutan tekniği sayesinde hasta acı çekmeden dilediği görünüme kavuşabilmenin avantajını yaşar.

Saç dökülmesine karşı etkili bir çözüm sağlayan Safir Perkutan ile saç ekimi oldukça pratik ve etkili bir operasyondur.
Doğal sonuç sağlayan Safir Perkutan Tekniği’nde saçlar doğru açılarla ekildiği için ideal görüntü oluşturulur. Bu teknikte saçlar doğru açılar ayarlanarak üç boyutlu kanalların içine ekilir ve yön değiştirmeleri engellenir.

Safir Perkutan Tekniği’nde kullanılan saçın kendi boyutundaki küçük kanallar, açılan kanal sayısının artmasını sağlar. Böylece 2 kat daha sık saç ekimi sağlanabildiği gibi her santimetrekareye ekilen saç sayısı 40-50 adeti bulabilir. Tek seansta yaklaşık 6 bin adete kadar greft (yaklaşık 12500-15000 adet saç kökü) ekimi yapılabilen bu teknik sayesinde daha sık ve gür saçlar elde edilir.

Saç Ekiminde Hizmet Verilen Bölgeler

Adana Adıyaman Afyon Ağrı Amasya Ankara Antalya Artvin Aydın Balıkesir Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Isparta Mersin(İçel) İstanbul İzmir Kars Kastamonu Kayseri Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Kahramanmaraş Mardin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa Uşak Van Yozgat Zonguldak Aksaray Bayburt Karaman Kırıkkale Batman Şırnak Bartın Ardahan Iğdır Yalova Karabük Kilis Osmaniye Düzce