Estetik Operasyon Çeşitleri, Neden Yapılır, Fiyatları, Yöntemleri, Uygulanacak Bölgeler

YÜZ ESTETİĞİ

Yüzümüzde yaşlanmaya ve kilo alıp vermeye bağlı olarak sarkmalar, gevşemeler ve kırışıklıklar oluşabilir. Bunların dışında sigara içmek ve diğer dış faktörler de estetik görüntümüzün bozulmasına sebep olabilir. Yüzümüzde oluşan bu deformasyonları gizlemek ve her zaman daha genç görünmek isteriz. Bu yüzden bugün milyonlarca insan estetik cerrahinin nimetlerinden faydalanıyor. Özellikle yüz estetiği alanına talep oldukça yüksek.

Estetik cerrahinin yüzle ilgilenen çalışmaları sonucunda cildin parlaklığı ve kalitesi geri gelebilir, ciltteki derin kırışıklıklar giderilir, deri tahribatı düzeltilir, mümkünse yok edilir. Yüz hatları yapılabildiği kadar yeniden ters üçgen kalıba döndürülür. Kozmetik ürünlerin kullanımı da aynı amaçları taşır ve yüzü yeniden şekillendirir ama cerrahi uygulamalar çok daha kısa sürede, kesin sonuç vermektedir.


Yüz Estetiği Uygulanacak Bölgeler
Yüzdeki bozulmaların azaltılması ve daha genç görünümlü bir cilt elde edilmesi amacıyla gerçekleştirilen estetik ameliyatlarının genel ismi olan yüz estetiği uygulamaları ile kişiler, yeni ve daha estetik bir görünüme kavuşurlar. Bu uygulamalar, çene ve elmacık kemiği, gıdı, klasik yüz germe, badem göz, kulak, dudak, alın gerdirme, kaş aldırma ve yüz gerdirme olarak incelenebilir.

BURUN ESTETİĞİ

Burun estetiği ameliyatı günümüzde birçok insanın estetik kaygılar ve solunum yolları rahatsızlıkları sebebi ile başvurduğu bir yöntemdir. Kişinin burnunda doğuştan ya da sonradan oluşan eğrilik, burun kemeri ve düşüklüğün giderilip, hem sağlık açısından kişide var olan sıkıntıların giderilmesi hem de estetik olarak simetrik bir görünüşe sahip olunması sağlanır.

Burun estetiği, estetik sebeplerle yapılmasının dışında, solunum yolu rahatsızlıkları yaşayan kişiler için de başvurulan bir yöntemdir. Burun eti büyümesi ile birlikte ortaya çıkan nefes alma zorluğu, burun kıkırdağı sebebi ile oluşan solunum problemleri ve burun kemiğindeki eğrilik sebebiyle oluşan derin nefes alma sorunu kişilerin burun estetiği yaptırmalarının diğer nedenleridir. Bu rahatsızlıklara sahip olan kişiler burun estetiği ameliyatı sonucunda çok daha sağlıklı hayat standartlarına sahip olur.

Burun estetiği çeşitleri nelerdir?
• Burun kemiği aldırma
• Burun eti aldırma
• Kırık burun estetiği
• Burun eğriliği ameliyatı
• Burun ucu kaldırma
• Burun küçültme estetiği

GÖĞÜS ESTETİĞİ

Göğüs estetiği kadınların memelerinin estetik açıdan istediği şekilde değiştirmesini sağlayan bir operasyondur. Bir kısım kadın göğüslerinin küçük olmasından yakınırken bir kısmı büyük olmasından, bazısı sarkmış göğüslerden yakınır. Bu yüzden kendilerine duydukları özgüven azalır, yaşamlarında daha mutsuz olurlar. Bu sorunlar dış görünümlerine estetik açıdan olumsuz yansımalar yaparken fonksiyonel sorunlar yaşatır ve ruhsal durumları bile olumsuz etkilenir. Bu olumsuzluklarının giderilmesi için göğüs estetiği içinde bazı estetik operasyonlar yapılmaktadır. Bunlar göğüs küçültme, göğüs büyütme ve göğüs dikleştirme ameliyatları kapsamında yapılır.

Göğüs estetiği; nasıl bir meme şekli ya da ölçüsü istediğinize bağlı olarak farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Örneğin meme büyütme operasyonları; göğüs çevreniz, omuz genişliğiniz, bel ve kalça ölçümünüz göz önünde bulundurularak seçilen protezin göğüs altı, koltuk altı ya da meme başından yerleştirilmesi ile yapılırken, meme küçültme ameliyatları;fazla deri, yağ ve meme dokusunun çıkarılması ve memenin dikleştirilmesi aşamalarından oluşmaktadır.

YAĞ ALDIRMA (Liposuction)

Liposuction işleminin esas amacı vücuttaki istenmeyen yağlardan kurtulmaktır. Spor ve diyetle ulaşılamayan düşük yağ oranlarına kavuşmak için tercih edilir. Ama esas avantajı bölgesel zayıflamanın yolunu açmasıdır. Spor ve diyet yaparak vücutta belli bir bölgedeki yağ kitlesi hedef alınamaz. Bu vücudun kendi kararına bağlıdır. Ancak liposuction ile hedef belirlenir ve işlem uygulanır.